Kiek laiko eksploatuojami dantų implantai?
Implantų sėkmės rodiklis yra aukštas, tačiau tai vis dar yra gana naujas gydymo būdas, todėl turimi duomenys iš esmės apima 10 metų laikotarpį. Nepaisant to, esama pranešimų, kuriuose įvertintas implantų naudojimo rezultatas per daugiau nei per 35 metus. Naujausi tyrimai rodo, kad apie 90 proc. įdėtų implantų vis dar funkcionuoja po dešimties metų.
Net ir atsižvelgiant į ilgaamžiškumą, implantų naudojimas ne visada apsieina be komplikacijų. Komplikacijų gali kilti tiek dėl techninių dalių (varžtų, atramų, vainikėlio porceliano ir t. t.), tiek dėl implantus supančių audinių (dėl uždegimo – periimplantito).
Techninės implantinio protezavimo dalys turi tam tikrą naudojimo trukmę ir yra pagrįstą tikėtis, kad po 5–10 metų kai kurias dalis, tokias kaip atraminiai varžtai arba porcelianinis vainikėlis, gali tekti taisyti arba pakeisti.
Tuo tarpu atsiradusias audinių komplikacijos, tokias kaip lėtinis implantą supančių audinių uždegimą, sunku valdyti, taigi geriausia strategija yra prevencija. Su uždegimu susijusių komplikacijų galima išvengti užtikrinant veiksmingą burnos higieną, o ilgalaikė implantą supančių audinių sveikata labai priklauso nuo to, kaip gerai jie valomi ir prižiūrimi.
Ar implantais palaikomi protezai atrodo natūraliai?
Implantų protezai būna įvairių tipų – pradedant nuo vainikėlio, pakeičiančio vieną trūkstamą dantį, iki didelio masto restauracijų, kurios apima visą žandikaulį. Šiuo metu rinkoje yra sukurta daugybė estetinių metodų ir medžiagų, kurios daugeliu atvejų pasižymi itin aukštu estetiškumu, naudojamos su dantų implantais. Dažnai vainikėliai ant dantų implantų bus atrodo labai natūraliai ir labai panašūs į tikrus dantis.
Galutinis estetinis rezultatas labai priklauso nuo rekonstrukcijos rūšies, taip pat anatominių ypatumų (kaulų ir dantenų būklės). Kai kuriais atvejais gali prireikti papildomų procedūrų, skirtų minkštiesiems audiniams pagerinti, kai būtinas itin kokybiškas estetinis rezultatas. Kitais atvejais galima aptarti tam tikrus kompromisus estetikos prasme, jei svarbiau pasiekti sveiką ir tvarų gydymo rezultatą.
Šiuo metu yra prieinami protokolai, kurie gali padėti jūsų odontologui įvertinti estetinę riziką ir pateikti patikimą nuomonę apie tai, kokia tikimybė pasiekti gerą estetinį rezultatą ir ar reikės kokių nors specialių procedūrų. Jei estetika yra pagrindinis prioritetas, prašome aptarti su savo odontologu galimybes pasiekti aukšto lygio estetinį rezultatą.
Kokie mano įsipareigojimai gavus implantus?
Implantų protezams reikalinga veiksminga burnos higiena ir dažni tyrimai, siekiant užkirsti kelią ankstyvoms galimoms problemoms ar siekiant laiku jas aptikti.
Daugeliu atvejų reikės pas gydytoją apsilankyti bent kartą per metus, kad protezas ir periimplanto audiniai būtų apžiūrėti ir tinkamai nuvalyti odontologo ar higienisto. Kai kuriems padidėjusios rizikos pacientams –dažnai rekomenduojama apsilankyti pas savo odontologą dažniau.
Be to, būtina laikytis veiksmingos burnos higienos praktikos – valyti dantis (įskaitant siūlu) du kartus per dieną. Kadangi implantiniai protezai dažnai skiriasi nuo dantų struktūros, veiksmingai burnos higienai gali prireikti specialių tipų šepetėlių ar prietaisų, kuriuos jūs odontologas ar higienistas jums rekomenduos.
Kodėl reikia dažnai lankytis pas odontologą?
Dantų implantai taip pat yra jautrūs bakterijų sukeltam uždegimui, kaip ir tikri dantys. Dėl šios priežasties dantis reikia veiksmingai valyti. Šiam tikslui gali būti naudojami specialūs šepetėliai ir dantų siūlas.
Jūsų odontologas sudarys jums tinkamą priežiūros programą, atsižvelgdamas į individualius poreikius. Tikėtina, kad bus rekomenduojama tikrintis bent kartą per metus, tačiau gali prireikti dažnesnio palaikomojo gydymo, jei padidėja rizika pavyzdžiui, jei netekote dantų dėl periodontito.
Rūkymas gali žymiai padidinti uždegimo ir kaulų praradimo aplink implantus riziką. Taigi šio įpročio atsisakymas yra svarbus žingsnis siekiant geros bendros burnos ertmės sveikatos bei norint sulėtinti kaulų netekimą aplink dantų implantus, taip pat aplink natūralius dantis.