2. Ar dantų implantavimas yra skausmingas?

Ar implanto operacija yra skausminga?

Daugeliu atvejų implantų operacijos yra gerai toleruojamos, o jas atlikus jaučiamas nestiprus pooperacinis diskomfortas.

Daugeliu atvejų pakanka vietinės anestezijos, kad būtų užtikrinta, jog pacientas nepajustų jokio nepatogumo dedant implantus.

Pooperacinis skausmas paprastai gerai malšinamas nereceptiniais nuskausminamaisiais vaistais, pvz., paracetamoliu. Pagal tyrimą, atliktą su pacientais mūsų klinikoje po nesudėtingų implantų operacijų, pusei pacientų reikėjo nuskausminamųjų pirmąją dieną, tuo tarpu vienas iš 4 pacientų vartojo nuskausminančiuosius vaistus iki 4-os dienos po operacijos (5). Šeštą dieną tik vienas iš trylikos pacientų vartojo skausmą malšinančius vaistus.

Nedidelis diskomfortas daugeliu atvejų yra laikinas ir gali būti kontroliuojamas po operacijos. Dažniausios pooperacinės komplikacijos yra patinimas, skausmas, kraujosrūvos ir kraujavimas. Esama labai nedaug rimtų rizikų, susijusių su implanto operacija, ir nors tokios rizikos egzistuoja, jos pasitaiko retai.

Kiek laiko trunka gydymas dantų implantais?

Gydymo dantų implantais trukmė labai priklauso nuo rekonstrukcijos tipo ir individualios asmens būklės, taip pat kiekvieno paciento poreikio atkurti dantis, medicininės ir odontologinės istorijos, žandikaulio kaulo būklės, naudojamos technikos ir medžiagų. Gydymas galu trukti 2–3 mėnesius paprastais atvejais ar daugiau nei vienerius metus atliekant sudėtingas rekonstrukcijas.

Po pirminės konsultacijos odontologas turėtų parengti gydymą planą, įskaitant numatomą laiką, reikalingą gydymui užbaigti. Gydymas dantų implantais paprastai atliekamas tik tada, kai burnos sveikata yra tinkama arba pasiektas reikiamas jos būklė. Dažnai gydymas dantų implantais gali būti atidėtas dėl kitų esamų būklių, kurias pirmiausia reikia išspręsti, pavyzdžiui, periodonto ligos, kariesas, periapikalinių audinių uždegimas ir t. t.

Įprasta gydymo implantais procedūra susideda iš dviejų dalių: implanto įsriegimo operacijos ir protezavimo.

Jei jums reikia ištraukti dantį, gijimo laikotarpis greičiausiai užtruks mažiausiai 6–12 savaičių, kol bus galima šį dantį. Išimtiniais atvejais danties ištraukimas ir implanto įdėjimas gali įvykti tą pačią dieną – gali būti atliktas vadinamasis skubus pakeitimas.

Įdėjus implantus reikia palaukti nuo 6 iki 12 savaičių, prieš dedant protezą. Pačiam protezui pagaminti gali prireikti 2–6 savaičių, priklausomai nuo sudėtingumo. Beveik visada reikalingi keli apsilankymai pas gydytoją.

Tam tikromis aplinkybėmis implantai gali būti atkurti (uždėti protezai) tą pačią dieną, kai įsriegiamas implantas. Tai vadinama skubiu protezo uždėjimu.

Ar po gydymo gali įvykti kažkas netikėto?

Šiuo metu osteointegracija yra lengvai prognozuojama, o 98–99 proc. įdėtų implantai sėkmingai susijungia su žandikauliu. Visgi problemų ar komplikacijų gali atsirasti netrukus ar vėliau po to, kai implantai sėkmingai įsriegiami. Daugumą šių komplikacijų galima veiksmingai suvaldyti, jei jos nustatomos anksti.

Kaulų netekimas

Implantą supantis kaulas gali pradėti nykti. Reguliariai lankykitės pas odontologą, kad būtų užtikrintas ankstyvas tokios būklės diagnozavimas ir jos tinkamas valdymas.

Infekcija / uždegimas

Bakterijų apnašos gali sukelti lėtinį uždegimą aplink implantus, vadinamą periimplantitą. Toks uždegimas gali lemti nepataisomą kaulinio audinio netekimą aplink implantus. Prasta burnos ertmės higiena yra pagrindinė tokių infekcijų priežastis, o įsimetus infekcijai, gali būti labai sunku ją pašalinti. Visgi bakterinių infekcijų galima išvengti užtikrinant gerą burnos ertmės higieną ir lankantis pas profesionalų odontologą ar higienistą. Silpna bendra sveikatos būklės, pavyzdžiui, nekontroliuojamas diabetas ir rūkymas, didina periimplantito riziką.

Su protezais susijusios komplikacijos

Techninės komplikacijos, tokios kaip mechaninis vainikėlių, tiltų, protezavimo varžtų lūžimas ar atlaisvinimas gali pasitaikyti, ypač kai protezas naudojamas daugiau nei 5 metus. Šio tipo komplikacijos gali pasitaikyti dažniau, jei pacientai turi parafunkcinių įpročių (pacientams, kurie griežia ar kalena dantimis) arba nestabilią okliuziją. Daugeliu atvejų komplikacijos veiksmingai išsprendžiamos pakeitus sugedusius komponentus.

Implanto lūžis

Implantų lūžiai įvyksta retai (mažiau nei 1 proc. atvejų). Šio tipo komplikacijos paprastai pasireiškia pacientais, turintiems parafunkcinių įpročių (pacientams, kurie griežia ar kalena dantimis) arba nestabilią okliuziją, taip pat dėl ​​kitų rūšių perkrovos.